Trwają treningi sekcji łucznictwa tradycyjnego

Wraz z początkiem października br. rozpoczęły się zajęcia sekcji łucznictwa tradycyjnego, które w tym roku odbywają się w każdą sobotę. Zajęcia dla dzieci są bezpłatne, natomiast od dorosłych pobierana jest opłata w wysokości 50 zł za miesiąc. W związku z dużym zainteresowaniem zajęcia prowadzone są w dwóch grupach, a każda z grup liczy ok. 10 osób. Treningi z łucznictwa tradycyjnego odbywają się na hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie. Zajęcia dla dzieci prowadzone są od godz. 13.00 do godz. 14.00, natomiast dla dorosłych od godz. 14.00 do godz. 15.00.

Program zajęć został stworzony z myślą o tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z łucznictwem tradycyjnym dzięki któremu można nabyć umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, poprawę koordynacji ruchowej ciała oraz umiejętność panowania nad emocjami. Łucznictwo wzbudza coraz większe zainteresowanie i jest znakomitym rodzajem aktywności dla każdego bez względu na wiek i możliwości fizyczne. Walory strzelania z łuku są ogromne.  Ma ono wiele pozytywnych cech  kształtujących zdyscyplinowanie, opanowanie i wpływa na poprawę koncentracji. Łuk kształtuje umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Panowanie nad własnymi emocjami, umiejętność odrzucenia wszelkich myśli, a przede wszystkim koncentracja na prawidłowo oddanym strzałem są ważnymi elementami w treningu łuczniczym. Wszystkie te elementy decydują o skuteczności łucznika.

Warto zapoznać się z prawidłową techniką łuczniczą, ponieważ dzięki regularnym treningom uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w zawodach, nawet o randze ogólnokrajowej. To treningi oraz wyjazdy na turnieje, wspólnie z gronem ciekawych ludzi gwarantują dobrą zabawę i sportowe emocje.

Relacja z zajęć poniżej.