Zajęcia sekcji łucznictwa tradycyjnego

Od kilku miesięcy na Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie przy ul. Sportowej 4, w każdy poniedziałek w godzinach 16.30 – 18.00 odbywają się zajęcia sekcji łucznictwa tradycyjnego, zajęcia podzielone są na dwie części : w godzinach 16.30 – 17.15 prowadzone są bezpłatne zajęcia dla dzieci, natomiast w godzinach : 17.15 – 18.00 ćwiczy grupa dorosłych.

W zajęciach z łucznictwa tradycyjnego bierze udział ok. 20 osób, w tym młodzież i dorośli, zajęcia prowadzi brązowy medalista Mistrzostw Polski w Łucznictwie Tradycyjnym – Piotr Czajka.

Uczestnicy przygotowują się do swoich pierwszych zawodów odbywających się w Stradomi Wierzchniej w dniu 24.03.2018r.

Walory strzelania z łuku są ogromne.  Ma ono wiele pozytywnych cech  kształtujących zdyscyplinowanie, samodzielność, opanowanie i wpływa na poprawę koncentracji.  Łucznictwo  kształtuje pozytywne cechy charakteru. Strzelający z łuku wyrabiają w sobie takie wartości jak cierpliwość, samodyscyplina, opanowanie czy zdolność koncentracji.  Łuk kształtuje umiejętność szybkiego podejmowania decyzji w ułamku sekundy, tak aby oddać celny strzał. Panowanie nad własnymi emocjami, umiejętność odrzucenia wszelkich myśli, kiedy trzeba skupić całą uwagę na jednym punkcie jest ważnym elementem w treningu łuczniczym. Wszystkie te elementy decydują o skuteczności łucznika. Zharmonizowanie ich i zrównoważenie pozwala osiągać rekordowe wyniki. Wpływa to także na wychowawczą funkcję tej dyscypliny.

W dalszym ciągu szukamy osób aktywnych i ambitnych do uprawiania sportu jakim jest łucznictwo – piękny i tradycyjny sport, który chcemy upowszechniać.

Zapisy na zajęcia pod nr. telefonu 62 62 62 030 lub

pod adresem e-mail: biuro@gosit-wieruszow.pl