Zgrupowanie kadry młodzieżowej

W pierwszym tygodniu lipca w Szklarskiej Porębie odbyło się zgrupowanie szkoleniowe naszej młodzieży. Przy tej okazji nasze juniorki i juniorzy wystartowali w Cryospace Bike Adventure 2019 UCI Cztery dni ekstremalnego ścigania i indywidualne sukcesy na każdym etapie przełożyły się na drugie miejsce drużynowe w klasyfikacji generalnej. BA to cztero etapowy wyścig MTB gdzie kolarze mieli za zadanie przejechać 118 km i łącznie 3340m w pionie. Warunkiem sklasyfikowania i wygrania, czy to w kategorii wiekowej, czy open, czy też drużynowej, jest ukończenie wszystkich czterech etapów w jak najkrótszym czasie. Udało się to wszystko osiągnąć w 100% z założonego na ten start planu.

Open kobiety:

Magdalena Zawierta 1 miejsce

Patrycja Zawierta 2 miejsce

Open mężczyźni:

Konrad Bryłka 7 miejsce

Piotr Pytel 13 miejsce

Kategoria K1

Magdalena Zawierta 1 miejsce

Patrycja Zawierta 2 miejsce

Kategoria M1

Konrad Bryłka 1 miejsce

Piotr Pytel 4 miejsce

A drugiego dnia zgrupowania, po porannym bieganiu i śniadaniu chwila przerwy i wyjazd na trasę jednego z etapów Bike Adventure , zrobione 29 km w nogach, 750m przewyższenia .Kolejne dni to m.in. wejście na Szrenicę, podjazd do Jakuszyc i objazd po trasach narciarskich z których korzystamy zimą. Oczywiście wjazd na Wysoki Kamień. Prawie 4o km.tego dnia zrobione. Przewyższenia 580m. Generalnie to co pfleidererki lubią najbardziej. Był też czas na basen i wyjścia w miasto.

Startem w Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie zakończyliśmy zgrupowanie naszej młodzieży . Wystartowali wszyscy uczestniczący w zgrupce. Efekt to 1 miejsce w klasyfikacji drużyn młodzieżowych. 6 dni intensywnych treningów/ i nie tylko/ pozwoliło młodzieży podnieść na wyższy poziom swoje umiejętności. Program zgrupowania przygotowany przez trenera Tomasza Zawiertę zakładał zarówno pracę jak i wypoczynek i regenerację. Założenia wypełniliśmy w 100%.

Teraz czekamy na info z Mistrzostw Polski MTB XCO w Mrągowie.